АГРОБІЗНЕС ПОЇЗДКИ
Роль торговельних асоціацій у співпраці з урядом з питань просування та підтримки інтересів своїх членів та регулювання змін щодо санітарних та фітосанітарних вимог в США
Учасники агробізнес поїздки BRIDGES: представники Міністерства Розвитку Економіки, Торгівлі та Сільського Господарства України, Держспоживслужби та українських бізнес асоціацій.
Міністерство сільського господарства США (USDA) спільно з Аграрним Дорадчим Центром BRIDGES (Україна) організували навчальну поїздку «Роль торговельних асоціацій у співпраці з урядом з питань просування та підтримки інтересів своїх членів та регулювання змін щодо санітарних та фітосанітарних вимог в США» для представників державного та приватного секторів України.

Метою поїздки стало вивчення американського досвіду роботи торговельних асоціацій з представниками американського уряду щодо процедури подання коментарів стосовно змін у технічному регулюванні санітарних та фіто санітарних норм країн-членів СОТ.

Адміністратор USDA Кен Айслі привітав українську делегацію та поділився своїм баченням розвитку сільськогосподарського сектору, враховуючи свій 30-річний досвід в галузі сільського господарства, де він застосував свої знання в якості юриста, та теперішню посаду в керівництві USDA.
В рамках учбової поїздки були проведені інтерактивні 4-денні тренінги з представниками американських торговельних організацій.
Група українців приймала активну участь в обговоренні різних питань, зокрема системи роботи відділів нотифікацій та обробки запитів в Україні та США. В цілому, до обговорень в рамках навчальної поїздки приєдналось 15 спікерів, що представляли різни агентства USDA.

Особлива увага на тренінгах приділялася взаємодії з індустрією.
Презентації та тематичні приклади були використані для ілюстрації роботи торговельних асоціацій США з урядовими організаціями щодо процесу коментування санітарних та фітосанітарних вимог країн-членів СОТ, та про те, як ці дії сприяють інтересам членів асоціацій та торговим відносинам. Вони також допомогли учасникам навчального туру краще зрозуміти можливості впливу процесу коментування від приватного сектору на зміни в проектах законів та технічному регулюванні.
Результатом навчальної поїздки стало краще розуміння системи санітарних та фітосанітарних заходів в США, яка базується на інклюзивному процесі законотворчості, коли враховуються коментарі від приватного сектору та інших зацікавлених сторін, а науково обґрунтовані дані є основоположними в процесі оцінки ризиків.

Як підсумував один з українських учасників: «Завдяки цій поїздці було посаджене зерно: давайте не будемо винаходити колесо; давайте скористаємося одним з багатьох інструментів СОТ і вдома (в Україні) побудуємо діалог між нашими секторами - між урядовими агентствами та бізнес асоціаціями, що базуватиметься на успішній моделі, яку ми побачили під час візиту в США".
ЯК ЦЕ БУЛО В ФОТО
ФОТОЗВІТИ «АГРОБІЗНЕС ПОЇЗДКИ»