24 жовтня 2019
Київ, Готель Прем'єр Палац, Прем'єр Хол
Належні практики регулювання (GRP) як ключовий елемент для покращення регуляторної системи
санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) в Україні
Захід став продовженням спільної ініціативи Аграрного дорадчого центру БРІДЖЕС (BRIDGES) та Міністерства Сільського Господарства США (USDA) в напрямку покращення державної регуляторної системи в Україні. Це вже четвертий захід що відбувся після навчальної поїздки до США по тематиці «Роль торговельних асоціацій у співпраці з урядом з питань просування та підтримки інтересів своїх членів та регулювання змін щодо санітарних та фітосанітарних вимог в США», що була організована спільно з БРІДЖЕС у грудні 2018 року і профінансована Міністерством сільського господарства США (USDA), двох бізнес зустрічей у форматі круглого столу, та бізнес форуму, що пройшли на початку 2019 року.
Вперше в Україні представники Міністерства Сільського Господарства США поділилися власним досвідом функціонування регуляторної системи та підходами до належної практики регулювання, що служать чітко визначеним цілям державної політики та забезпечують ефективну діяльність державних регулюючих органів.

Головною темою заходу була оцінка регуляторних актів та підходи до належної практики регулювання сектору продовольчих товарів та сільськогосподарської продукції, американський підхід до економічної оцінки ризиків при прийнятті регуляторних рішень – місце та роль відділу економічної оцінки ризиків в структурі Міністерства сільського господарства США, методика проведення економічної оцінки ризиків для прийняття регуляторного рішення.
Робін Грей, Аташе з сільського господарства, FAS/USDA, Київ, Україна та Ліна Доценко, директор БРІДЖЕС, привітали учасників семінару, акцентуючи увагу на важливості таких зустрічей в рамках процесу наближення законодавства України до ЄС.
Джей Мітчел, Служба інспекції здоров'я тварин і рослин, APHIS / USDA, розпочав семінар з висвітлення питань щодо належних практик регулювання як ключового елементу регуляторної системи, акцентуючи увагу на основних компонентах GRP, американському підході до економічної оцінки ризиків при прийнятті регуляторних рішень, ролі відділу економічної оцінки ризиків в структурі Міністерства сільського господарства США, методики проведення економічної оцінки ризиків для прийняття регуляторного рішення.
Презентація Джея є дуже актуальною та спонукала аудиторію до жвавого обговорення регуляторної політики в України, як з боку представників влади, так і бізнесу.
Наступною була презентація Троя С. Хіллера, Офіс з оцінки ризиків та аналізу ефективності, ORACBA, USDA, - Економічна оцінка та оцінка ризиків в процесі прийняття регуляторного рішення. Презентація складалася з двох частин: перша частина була присвячена загальній ролі USDA у процесі прийняття нормативних та регуляторних рішень, обов'язках та функціях офісу ORACBA. У другій частині презентації було представлено гіпотетичний приклад проведення оцінки регуляторного впливу.
Українські експерти Анатолій Мірошниченко, доктор юридичних наук, професор, та Володимир Дубровський, експерт з економічних питань, у своїх презентаціях надали правову та економічну оцінку українського «Закону про вплив на навколишнє середовище» № 2059 VII від 23 травня 2017
року, щоб показати, як глибокий аналіз може допомогти у процесі прийняття регуляторного рішення, враховуючи оцінку витрат, пов'язаних з різними нормативними актами.
Ольга Гвоздьова, Керівник відділу аналітики, Офіс з просування експорту, розповіла про співпрацю українського бізнесу та Офісу, у сприяння виходу на міжнародні ринки. В її презентації було викладено найсвіжіші та найактуальніші проблеми, з якими стикаються сьогодні українські експортери та виробники агро продукції.
ЯК ЦЕ БУЛО В ФОТО
24 жовтня в Києві в рамках спільної ініціативи Міністерства Сільського Господарства США (USDA) та Аграрного Центра BRIDGES, Україна, було проведено семінар «Належні практики регулювання (GRP) як ключовий елемент для покращення регуляторної системи санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) в Україні ».
ІНШІ ІНІЦІАТИВИ