19 березня, 2019
Київ, Американська торговельна палата
Київ, Американська торговельна палата
Круглий стіл для членів Американської торгової палати: Роль торговельних асоціацій у співпраці з урядом з питань просування та підтримки інтересів своїх членів та регулювання змін щодо санітарних та фітосанітарних вимог в США.
Це вже другий семінар, що відбувся після навчальної поїздки до США по тематиці «Роль торговельних асоціацій у співпраці з урядом з питань просування та підтримки інтересів своїх членів та регулювання змін щодо санітарних та фітосанітарних вимог в США», що була організована спільно з BRIDGES у грудні 2018 року і профінансована Міністерством сільського господарства США (USDA). Під час семінару, проведення якого було профінансовано Міністерством сільського господарства США (USDA), представники зернової індустрії зустрілися з представниками уряду для обговорення процедур подання коментарів стосовно санітарних та фітосанітарних норм країн-членів СОТ, у разі коли дані норми утворюють торговельні бар'єри або не грунтуються на наукових підходах.
Іншим ключовим питанням, яке було піднято під час зустрічі, була інфраструктура логістики та ефективність логістичних ланцюгів. Семінар об'єднав членів Американської торговельної палати та представників урядових установ, серед яких Відділ нотифікацій та обробки запитів (МЕРТ), Відділ зовнішніх відносин та європейської інтеграції при Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів та захисту прав споживачів, Центр транспортних технологій, Закордонна сільськогосподарська служба США.
Під час круглого столу відбувся обмін знаннями та розповсюдження інформації.
Під час круглого столу відбувся обмін знаннями та розповсюдження інформації.
Олександр Тарасевич, Спеціаліст з питань сільського господарства, USDA/FAS та Ліна Доценко, Директор BRIDGES, привітали учасників семінару.
Марія Ревенко, Спеціаліст з питань сільського господарства Американської торговельної палати відкрила семінар, поділившись своїми висновками про систему США, зосередившись на співпраці між торговими асоціаціями США та їх членами, а також на співпраці асоціацій з урядом США.
Марія Ревенко, Спеціаліст з питань сільського господарства Американської торговельної палати відкрила семінар, поділившись своїми висновками про систему США, зосередившись на співпраці між торговими асоціаціями США та їх членами, а також на співпраці асоціацій з урядом США.
Вона коротко описала процес комунікації між урядом, бізнесом і торговими асоціаціями в Сполучених Штатах, зосередившись на її прозорості та ролі торгових асоціацій у взаємодії з урядом для розгляду коментарів щодо проектів СФС заходів, країн-членів СОТ, і як ці дії сприяють інтересам членів асоціації та торговельним цілям. Марія зазначила, що бачить позитивну динаміку в українському законодавстві через покращення процесу комунікації між урядовими установами України та бізнес-асоціаціями.
Юлія Глухонець, Головний спеціаліст відділу міжнародних угод та технічної допомоги Управління міжнародного співробітництва Держпродспоживслужби України, розповіла про основні комунікаційні принципи роботи служби з сільськогосподарськими асоціаціями та агробізнесом. Юлія також коротко розповіла про процес наближення до ЄС та відповіла на деякі запитання про експортний потенціал України. Юлія отримала чимало запитань від аудиторії щодо частоти зустрічей B2G та робочих груп для обговорення законопроектів, повідомлень та інших нормативних актів. Серед інших питань активно обговорювались питання експортного потенціалу та взаємодії з іншими країнами.
Наталія Вірченко, Начальник відділу нотифікацій та обробки запитів, презентувала інформацію щодо роботи відділу з асоціаціями та розповіла, які ресурси є доступними приватному сектору. Наталія підкреслила, що бізнес-асоціації можуть відігравати більш активну роль у процесі коментування. Вона відзначила певний прогрес у співпраці з бізнес- асоціаціями, відзначивши, що Міністерство економіки і торгівлі нещодавно, вперше, опублікувало коментарі асоціацій на веб-сайті міністерства.
Андрій Шкляр, Керівник експертного відділу Центру транспортних стратегій представив огляд інфраструктури логістики в США та Україні. Андрій зосередив увагу на активній ролі кооперативів та асоціацій у ланцюжку логістичної інфраструктури. Він висловив свої думки та ідеї щодо співпраці бізнесу з українськими урядовими установами та своє бачення того, як спільні зусилля можуть привести до кращого розуміння процесу.
Загалом, усі учасники зустрічі з радістю взяли участь у обговоренні законодавства про СФЗ, нормотворчих процесів та взаємодії між країнами-партнерами СОТ. Семінар став ще одним кроком на шляху усунення очевидного відсутності комунікації між урядовими установами та бізнесом та сприяння процесу просування торговельних відносин України з іншими країнами.
ЯК ЦЕ БУЛО В ФОТО
Попередній
Наступна
19 березня в Києві в рамках спільної ініціативи Міністерства Сільського Господарства США (USDA) та Аграрного Центра BRIDGES, Україна, було проведено семінар «Американський досвід взаємодії агробізнесу та уряду і його використання в український реаліях».
ІНШІ ІНІЦІАТИВИ