25 жовтня 2019
Київ,Готель Прем'єр Палац, Покровский зал

Системи оцінки ризиків та роль лабораторій в США та Україні
В продовження тематики належних практик регулювання, BRIDGES спільно з Департаментом сільського господарства США (USDA) провели семінар «Системи оцінки ризиків та роль лабораторій в США та Україні». Основною темою заходу була оцінка ризиків та розбудова лабораторних можливостей. Джені Дюбуа, американський експерт, директор, Міжнародної мережі навчальних закладів з безпеки харчових продуктів (IFSTL) була основним доповідачем заходу та під час двочасової презентації висвітлила такі питання:

- Система оцінки ризиків у США: її роль в досягненні безпечності продуктів харчування, основні функції, роль компетентних органів, механізми взаємодії з іншими державними органами та бізнесом;

- підходи США та ЄС до оцінки ризиків - порівняльний аналіз;

- ризик-орієнтований підхід та підхід заснований на небезпеці в оцінці СФЗ ризиків; плюси і мінуси обох підходів, відмінності в застосуванні (за країною або групою країн), міжнародні наслідки;

Оцінка ризику та регламентація хімічних речовин, що застосовуються в сільському господарстві та харчовій промисловості – дуже актуальна тема для українських виробників та лабораторій. Про Стандарти Кодексу та їх наукову основу, оцінку ризиків в Україні говорив Микола Проданчук, д. мед. наук, професор, член-корр. НАМН України, Директор Наукового центру превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки ім. акад. Л. І Медведя.
Оксана Кравцова, завідувач науково-дослідного відділу мікробіологічних досліджень, Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, доповіла про сучасний стан системи оцінки ризиків та лабораторної мережі в Україні.

Семінар завершився практичними прикладами оцінки ризиків та її наслідків в США, що продемонструвала у своїх презентаціях Джені Дюбуа.

Загалом, захід об'єднав 80 представників бізнесу та уряду з України, США, Молдови та Грузії, серед яких були представники української влади, законотворчих та виконавчих органів, керівники бізнес асоціацій, лабораторій, що задіяні в системі оцінки безпечності продуктів харчування, а також керівники аграрних компаній та бізнес асоціацій. Захід став платформою для обговорення та пошуку рішень у побудові ефективної державної системи.
ЯК ЦЕ БУЛО В ФОТО
25 жовтня в Києві BRIDGES спільно з Департаментом сільського господарства США (USDA) провели семінар «Системи оцінки ризиків та роль лабораторій в США та Україні».
ІНШІ ІНІЦІАТИВИ