14 лютого 2019 року
Київ, Київська агропромислова біржа
Круглий стіл з представниками українських торговельних асоціацій: Роль торговельних асоціацій у співпраці з урядом з питань просування та підтримки інтересів своїх членів та регулювання змін щодо санітарних та фітосанітарних вимог в США.
В рамках спільної ініціативи Міністерства Сільського Господарста США (USDA) та Аграрного Центра BRIDGES, Україна, було проведено круглий стіл «Удосконалення принципів прозорості санітарних та фітосанітарних норм СОТ в Україні». Відбулася зустріч українські аграрних асоціації з представниками уряду для обговорення процедур подання коментарів стосовно санітарних та фітосанітарних норм країн-членів СОТ, у разі коли дані норми утворюють торговельні бар'єри або не грунтуються на наукових підходах.
Під час круглого столу, проведення якого було профінансовано Міністерством сільського господарства США (USDA), учасники висловили занепокоєння, що деякі законодавчі акти, що регулюють питання аграрного бізнесу, не є сприятливими для розвитку бізнесу. Обговорювалося, що цього можна уникнути, якщо бізнес асоціації будуть відігравати більш активну роль на етапі підготовки законопроектів, в той час коли зміни та виправлення ще можуть бути зроблені.
Круглий стіл зібрав керівників українських агропромислових асоціацій та представників урядових установ, серед яких Відділ нотифікацій та обробки запитів (МЕРТ), Відділ зовнішніх відносин та європейської інтеграції при Державній службі України з питань безпеки харчових продуктів та захисту прав споживачів, Офіс з просування експорту, Закордонна сільськогосподарська служба США.
Під час круглого столу відбувся обмін знаннями та розповсюдження інформації. Представники українських урядових організацій та бізнес асоціацій поділилися досвідом, отриманим під час навчальної поїздки до США по тематиці «Роль торговельних асоціацій у співпраці з урядом з питань просування та підтримки інтересів своїх членів та регулювання змін щодо санітарних та фітосанітарних вимог в США», що була організована спільно з BRIDGES у грудні 2018 року і профінансована Міністерством сільського господарства США (USDA).
Під час другої частини круглого столу представники українських урядових установ провели короткі презентації про свою роботу.

Юлія Глухонець, Головний спеціаліст відділу міжнародних угод та технічної допомоги Управління міжнародного співробітництва Держпродспоживслужби України, розповіла про основні комунікаційні принципи роботи служби з сільськогосподарськими асоціаціями. Юлія також коротко розповіла про процес наближення до ЄС та відповіла на деякі запитання про експортний потенціал України.


Програма круглого столу була розділена на дві частини. Під час першої частини учасники поїздки в США поділилися своїми висновками щодо взаємодії між урядом та американськими торговими асоціаціями. Були обговорені такі питання:

● Взаємодія між урядовими установами, бізнесом та торговельними асоціаціями в США.

● Різниця в процедурі подання коментарів в США та Україні, подання та обробка коментарів та запитів.

● Науково обгрунтований підхід до нових стандартів і правил та система оцінки та управління ризиками.

● Роль торговельних асоціацій у співпраці з урядом щодо подання коментарів до проектів санітарних та фітосанітаних заходів до СОТ іншими країнами, і як ці дії сприяють інтересам членів асоціації та торговельним цілям. Наприклад, залучення коментарів від галузевих груп може допомогти змінити запропоновані СФЗ на більш ефективні технічні регламенти.

Наталія Вірченко, Начальник відділу нотифікацій та обробки запитів, презентувала інформацію щодо роботи відділу з асоціаціями та розповіла, які ресурси є доступними приватному сектору. Наталія підкреслила, що бізнес асоціації можуть відігравати більш активну роль у процесі коментування. Вона відзначила певний прогрес у співпраці з бізнес асоціаціями, відзначивши, що Міністерство економіки і торгівлі нещодавно, вперше, опублікувало коментарі асоціацій на веб-сайті міністерства.
Олександр Колесніков, експерт з Офісу з Просування Експорту, зробив презентацію стосовно роботи офісу та розповів про можливості співпраці з агробізнес асоціаціями.

Загалом, усі учасники зустрічі з радістю взяли участь у обговоренні законодавства про СФЗ, нормотворчих процесів та взаємодії між країнами-партнерами СОТ.
ЯК ЦЕ БУЛО В ФОТО
14 лютого 2019 року в рамках спільної ініціативи Міністерства Сільського Господарста США (USDA) та Аграрного Центра BRIDGES, Україна, було проведено круглий стіл «Удосконалення принципів прозорості санітарних та фітосанітарних норм СОТ в Україні».
ІНШІ ІНІЦІАТИВИ